\\|// БАЙБАК \\|// Екологічна група "Печеніги" (#453 від 30.11.09)

ПІДПИСИ НА ЗАХИСТ НПП "ГУЦУЛЬЩИНА"

Шановні колеги!
Просимо підтримати звернення на захист НПП "Гуцульщина".
Свої підписи: ім’я, прізвище, організація, населений пункт, електрона адреса, телефон, - шліть
Олександру Степаненку: [email protected].
З надією на вашу підтримку, С. Шапаренко.
*

Президенту України Ющенку В. А.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

До Вас звертаються представники українських природоохоронних організацій, стурбованих ситуацією у сфері розвитку природно-заповідної справи. Ми високо оцінюємо Ваші зусилля, спрямовані на те, аби зупинити процеси гальмування у розвитку в Україні природно-заповідної справи, підтверджені протягом останніх років кількома Вашими указами.
Однак, на нашу думку досі все ще не вдалося зламати опору корумпованих кіл, що намагаються
загальмувати процес створення нових об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) та розширення площ діючих, порушувати режим охорони заповідних територій.
За останніми даними Мінприроди відношення площ ПЗФ до площі держави (показник заповідності) становить 4,95%. Відповідно до Загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки, вже на 2005 рік площа ПЗФ мала становити 7%, однак цієї мети досі не досягнуто.
Особливо небезпечними ці тенденції виглядають у карпатському регіоні, у басейні Дністра та
Прута, що 2008 року постраждав від стихійного лиха. Катастрофічні наслідки минулорічного паводку, поза сумнівом, викликані багаторічною нераціональною діяльністю у лісовому, водному, сільському господарстві, розробці надр, плануванні розвитку територій тощо. Створення багатофункціональних природно-заповідних об’єктів у цьому регіоні окрім збереження природного довкілля сприяло б його переходу до засад сталого, екологічно збалансованого розвитку.

Нашу особливу стурбованість викликають численні факти систематичної організованої протидії
становленню Національного природного парку (НПП) "Гуцульщина" (Косівський район Івано-Франківської області).
Як Вам відомо, НПП "Гуцульщина" організований у 2002 році Указом Президента України. За ці роки на території парку у гірських лісах було припинено суцільні рубки головного користування, які в умовах порушеної вікової структури (на Косівщині лише 5,9% стиглих лісів), призводили до негативних явищ у довкіллі, зокрема зсувів, паводків, котрі формують значні ризики для безпеки громадян та господарської діяльності. Приміром, під час стихійного лиха 23 – 27 липня 2008 року у Косівському районі було підтоплено 1436 житлових будівель, відселено 1390 громадян, пошкоджено 99 автомобільних та 5 пішохідних мостів.
Натомість протягом останніх років процес становлення НПП стикається зі свідомою протидією
місцевої влади, окремих підприємців та кримінальних груп, зацікавлених у інтенсивній експлуатації
природних ресурсів Карпат, у першу чергу – у збільшенні масштабів рубок у гірських лісах. Через це досі не вдалося остаточно погодити межі парку та отримати Державний акт на право постійного
користування землею. Ця проблематика щорічно відображується у доповідях українських правозахисних організацій (http://helsinki.org.ua/index.php?id=1217068563).
У даний час у Косівському районі здійснюється організована діяльність, спрямована на скасування попередніх рішень сільських рад та розпоряджень Косівської РДА про надання дозволу на виготовлення правоустановчих документів парку та відведення земель в постійне користування. Оригінали проектів відведення земель в постійне користування НПП "Гуцульщина" свідомо блокуються у декількох судових справах Івано-Франківського окружного адміністративного суду. Якщо до жовтня цього року проекти відведення земель не будуть погоджені Івано-Франківською ОДА, не пройдуть державну експертизу та їх не затвердить Кабінет Міністрів України, закінчиться термін їхнього виготовлення, а отже державним інтересам буде нанесено чергової шкоди.
Як нам відомо, Указом Президента України № 611/2009 "Про додаткові заходи щодо розвитку
природно-заповідної справи в Україні" запропоновано правоохоронним органам провести перевірки додержання законів України, що регулюють відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
На підставі ст.13, 34, 40 Конституції України, ст.1, частини третьої ст.3, ст.5, 7, 20 Закону
України "Про звернення громадян", ст. 9 – 12 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 10, 14 "Про природно-заповідний фонд України", просимо Вас заслухати на засіданні РНБОУ звіти правоохоронних органів про результати проведення перевірок додержання законів України, що регулюють відносини у сфері охорони навколишнього природного середовища та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема стосовно НПП "Гуцульщина". Просимо також оприлюднити його основні висновки звітів правоохоронних органів та за результатами розгляду згаданих звітів ухвалити адекватне ситуації рішення РНБОУ.

Інформацію про Ваше рішення з даного приводу та відповідні дії РНБОУ просимо надати у відповідності до положень ст. 20 Закону України "Про звернення громадян".

Просимо Вас взяти до відома, що це звернення надіслано у рамках Громадянської кампанії "Гуцульщині - БУТИ!", розпочатої у 2007 році групою громадських організацій України у з метою реалізації гарантованих Конституцією та законами України прав на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а також - на участь у справі охорони та використання природно-заповідного фонду України, сприяючи становленню НПП "Гуцульщина" (http://greenworld.org.ua/index.php?id=1196535162).

З повагою, …
*____________________

КОНТАКТИ:
Олександр Степаненко: тел. (097)752-41-22,
Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного соціально-екологічного Союзу.

v:1995

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика