ХАРЬКОВ БУДЕТ ЧИСТЫМ!

\\|// БАЙБАК \\|// Экологическая группа "Печенеги" (# 553 от 29.09.10)

В этом году, наконец-то, нашло практический выход желание харьковчан избавить свои улицы, скверы и парки от тонн мусора.

Периодическими и массовыми стали субботники по уборке зеленых зон в разных районах города (http://community.livejournal.com/voskresnyk/). Кроме того, люди стараются стимулировать власти на использование бюджетных средств по назначению — на ту же уборку несанкционированных свалок. Один из удачных примеров — уборка городскими службами парка "Зелений Гай" (http://www.zfront.org/ybran-par/).

Однако радоваться в данной ситуации практически нечему. Потрачены время и личные средства харьковчан. Сотрудники экоинспекции и санстанции потратили свое рабочее время, которое они могли уделить на решение более серьезных проблем. И все это потому, что ответственные за вывоз мусора коммунальные службы демонстрируют безответственность и не выполняют свои обязанности перед общественностью. Ведь проблема катастрофической замусоренности наших зеленых зон решается установкой контейнеров и периодическим вывозом мусора.

Харьковчане обратились к городским властям с просьбой установить 7 контейнеров и наладить вывоз мусора с территории лесопаркового хозяйства. Давайте посчитаем, сколько это может стоить.

Стандартный контейнер (который установлен в наших дворах) имеет объем около 1м3, его стоимость — в пределах 700 грн. (http://kharkov.prom.ua/p136723-kontejner-dlya-musora.html). Стоимость вывоза 1м3 мусора (согласно тарифам гор.исполкома: http://www.objectiv.tv/301208/22331.html) — 30 грн. (ООО "Харьков Экоресурс") и 26 грн. (ООО "Перерабатывающий завод"). Итак, одноразовая установка контейнеров — 4900 грн. Каждый раз вывоз мусора из этих семи контейнеров будет стоить около 210 грн.

Стоимость новой дороги через парк Горького, по официальным сведениям, 30 млн.грн. За такие деньги можно было бы вывозить мусор из этих семи контейнеров КАЖДЫЙ ДЕНЬ в течение 391 года.

Харьков активно развивается, строится; по всему городу развешены плакаты "Будуємо нову країну". Учитывая эту ситуацию и наши нехитрые подсчеты, было бы странно услышать от властей, что на вывоз мусора из лесопарка у них нет средств.
А. Русанова, ЭкГ "Печенеги".
*

Харківському міському голові
Начальнику департаменту ЖКГ м. Харкова
копія: Міністру з питань ЖКГ України

Колективне звернення
ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ КОНТЕЙНЕРІВ НА ТЕРИТОРІЇ ЛІСОПАРКУ

Шановні панове!
Цим листом надаємо вам підписи 361 харків’янина, які підтримують необхідність централізованого вивозу сміття з території Лісопарку.

Зелені легені міста потерпають від звалищ сміття. Є харків’яни, які не згодні змиритися з таким станом речей; цей сумний факт об’єднав і молодих, і літніх мешканців міста.

Кожну суботу та неділю мешканці різних районів міста збираються, та наводять лад у своїх парках. Тільки за літо в зелених зонах міста була проведена 21 АКЦІЯ по збору сміття, харків’яни зібрали близько 1780 МІШКІВ сміття (приблизно 130 М3) з території майже 67 ГА! І надалі сміття з зелених зон прибирається в рамках громадянських акцій. Але, скільки б не вивозили ентузіасти сміття з зелених масивів, звалища будуть з’являтися знов. Далеко не всі мають достатній рівень культури, щоб зібрати після відпочинку своє сміття: його необхідно нести до найближчого контейнера у житловому кварталі, бо у більшості парків таких контейнерів немає.

Найбільша зелена зона міста — Лісопарк протягом багатьох років відчуває потужну рекреаційну нагрузку. Але відпочивати стає дедалі складніше, тому що усі місця, що більш-менш відвідуються, завалені купами сміття. Також останнім часом стало звичайним вивозити на територію Лісопарку будівельне сміття.

Прибирання такої кількості сміття неможливо здійснити силами персоналу Лісопарку, як це зараз відбувається. По відношенню до найбільш помітних несанкціонованих звалищ мешканці міста звертались до землекористувача — управління "Харківзеленбуд" та інших установ, до повноважень котрих належить контроль за оборотом та ліквідацією відходів. ЕкГ "Печеніги" відомо про 6 таких звернень громадян до держустанов за минули роки. Звалища були прибрані, але проблеми це не вирішило.

Отже, всі акції по збору сміття та звернення про несанкціоновані звалища залишатимуться "сизифовою працею", доки на в’їздах у Лісопарк не з’являться контейнери для сміття та не буде організовано періодичне вивизення цього сміття на полігон.

Також нас, як харків’ян, турбує репутація міста, тому встановлення контейнерів для сміття та його централізований вивіз з рекреаційної зони міста, яка найбільш відвідується, ще на крок наблизить Харків до міста європейського рівня. За нашими даними, декілька років тому у місті існувала практика вивозу сміття із зелених зон, бо у міському бюджеті існувала стаття видатків на ці заходи.

Враховуючи вищесказане, просимо:
- переглянути ефективність використання коштів на вивіз сміття у місті на користь зелених зон;

- встановити контейнери для сміття (та забезпечити його централізований вивіз на полігон) у найбільше відвідуваних та зручних для в'їзду сміттєвозів місцях Лісопарку, а саме:

1. Дорога до телецентру — кв.57 виділ 2
2. В'їзд Балакірєва – кв.50 виділ 8(6)
3. кв.55 виділ 10
4. кв.41 — біля табору "Лесной огонёк"
5. П'ятихатки — кв.2 виділ 3
6. кв.54 виділ 10(12)
7. Григоровський бір — кв.кв. 74-76

Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко
*
____________________
КОНТАКТЫ:
Экологическая группа "Печенеги":
Ангелина Русанова, тел. (066)-361-26-80, tehhishek[at]gmail.com

Подготовлено ЭкГ "Печенеги", членом Международного
Социально-экологического Союза.
При использовании материалов бюллетеня просьбы ссылаться на источник.

v:3760

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика