"Шампанська садибна зона" Харкова

Житлово-промислові комплекси і промислово-садибні зони.


"Лозовская усадьба" в зоні садибної
забудови (Ж-1 на схемі).

В останні роки заводські будівлі на Іванівці стали перетворюватися на житло: на території Харківського заводу електроапаратури з’явився "Еловый двор", одна з будівель Шампанки реконструюється в "Лозовскую усадьбу". Чому мешкання в таких будівлях є ризикованим для здоров’я, йшлося в минулому пості, зараз ми спробуємо розібратися, як саме життя і здоров’я харківців піддається цьому ризику.
За такі забудови - що, порушуючи правила безпечної експлуатації будівель, створюють загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків - 275 стаття Кримінального кодексу України передбачає і виправні роботи, і обмеження волі. Але власників "заводських" житлокомплексів це не турбує. Менеджери "Елового двору" своїм розташуванням не скажеш, що пишаються, але і від потенційних покупців його не приховують (див. відео).


"Еловый двор": "На задньому дворі у нас підприємства, але з фасаду - дитячий майданчик і парковка!" – ЖК розташований в зоні В-2 (підприємств II класу шкідливості) і В-3 (підприємств III класу шкідливості).
Не помітно, щоб кримінальною відповідальністю переймалися і власники "Лозівської усадьби". І як раз їх спокій можна зрозуміти.
Розміщення будівель визначається генеральним планом міста і його планом зонування. Так ось за останнім "Лозовская усадьба" знаходиться в зоні садибної забудови – яка тепер охоплює чи не всю територію заводу Шампанських Вин! Не говорячи про те, що сама Шампанка продовжує працювати, на території цієї зони знаходиться ще й пластикове виробництво ТОВ "Агентство ізоляції". А через вулицю від неї – Бісквітка тощо - ні про які санітарні зони з підприємствами у цієї "садибної" зони мова взагалі не йде.


Зони:
Ж-1 - садибної забудови (1 -3 пов),
В-2 - підприємств II класу шкідливості,
В-3 - підприємств III класу шкідливості.
Р-3 - озеленених територій загального користування,
КС-5 - розміщення об'єктів 5-класу санітарної класифікації та об'єктів обслуговування автомобілів.

Поява цієї "садибної зони" - не єдина містобудівельна загадка на тутешній території - зверніть увагу на схемі на зону Р-3: яким чином (або нащо) стара будівля цеху, яка знаходиться на межі з "шампанською зоною", опинилася в зоні "озеленених територій загального користування"?


Пластикове виробництво ТОВ "Агентство ізоляції"
в зоні садибної забудови (Ж-1 на схемі).


Р-3: зона “озеленених територій загального
користування”

Коли в 2013 році міськрада затверджувала план зонування Харкова, директор Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Ольга Букрєєва презентувала його дуже пишномовно: "зонінг міста розроблений для створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, зниження рівня забруднення навколишнього середовища", - і таке інше, взагалі, слів було дуже багато. В реальності ж цей документ став черговим папірцем для корупційних земельних оборудок.
Інакше як можна пояснити, що за ним промислове підприємство може працювати в житловій зоні, а житловий комплекс ("Еловый двор") – спокійно розпродавати квартири в зоні підприємств II і III класу шкідливості? (Взагалі цікаво, чому "Еловый двор" не створив собі кращу зону - бажання не вистачило чи ресурсів?)

Щепленням проти "земельного наперстництва" мала стати відкритість містобудівельної документації: зайшов на сайт, подивився генплан чи то зонінг, і, скажімо, побачив, що парк поряд з будинком, який так тобі сподобався, буде забудований, школу біля нього в осяжному майбутньому будувати не ніхто не збирається тощо. Або, навпаки, впевнився, що навколо обраної будівлі все гаразд.
В будь-якому випадку, у кожного громадянина повинна бути можливість дізнатися, де і що відбуватиметься в місті - до того моменту щастя є тільки у чиновників Харківська міськрада і нечистих на руку забудовників – перші із землею, інші із будівлями можуть крутити що завгодно!

v:1585

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика