Чи готові чиновники донецького Департаменту екології до діалогу з громадськістю?

В житті своєї області Департамент екології Донецької ОДА курує багато сфер: і реконструкцію парків, і утилізацію відходів, і розчистку рік, та, навіть, видавництво книжок для школярів. З результатами його діяльності: з реконструкцією парку Бернацького, з поглибленням русла Бахмутки, з утриманням регіональних ландшафтних парків "Краматорський" та "Клебан-Бик" тощо, - які були виконані з явними корупційними оборудками, ми під час виконання нашого Міжнародним фондом "Відродження") стикалися постійно. Звісно, коментарі представників департаменту з цього приводу були б дуже доречні.

Під час підготовки за підсумками проекту прес-конференцій (а вони проводилися в Харкові і Краматорську) ми мали цікаве спілкування з начальником відділу природно-заповідних територій, лісового господарства та біоресурсів донецького Департаменту екології Віталієм Залевським. Під анонсом нашого заходу в Харкові цей пан залишив дуже дивний коментар, доречний для школяра, але ніяк не для держслужбовця з більш ніж 20-річним стажем. Оскільки Віталій Дмитрович писав, що дуже хотів прийняти участь в заході, ми запросили його на прес-конференцію у Краматорську. У вечір перед нею він нібито і погодився: "Завтра пойду, нужно докопаться до истины", - але до ранку, нажаль, войовничий настрій пропав, і ми його так і не дочекалися: "не стал рисковать собственным здоровьем". Отже, почути його "істину" не змогли ані ми, ані журналісти.

Отже, прес-конференція, як ми вважали, відбувалася за відсутності представників влади. Одна з журналісток прямо поцікавилася: де представники Департаменту екології? – який, за нашими словами, бере участь майже в усіх корупційних схемах, пов’язаних з виконанням програмних заходів, - чи запрошували ми їх на захід?

Пізніше, при перегляді відео з прес-конференції, з’ясувалося, що представники Департаменту на заході були, але сиділи тихо, як миші: на деяких кадрах вдалося впізнати Олену Черевкову - начальника відділу управління персоналом, правової та оргроботи – вона на заході була присутня з самого початку і до кінця. Тобто особа, що працює в Департаменті, пришла на конференцію, чула питання до своєї установи, чула закиди на адресу своєї установи в корупції - але навіть не проявила себе: не задала жодного питання, не роз’яснила якісь наші можливі помилки….
Тоді постає питання - а що взагалі посеред робочого дня начальник відділу департаменту робив так далеко від свого робочого місця? - прес-конференція проходила у вівторок з 11-00 до полудня.


Прес-конференція ЕкГ "Печеніги"
в Антикризовому центрі Краматорська.
Виступає О. Вяткін.

Питань до Департаменті екології дуже багато - але ми впевнені, що деякі з них можна було б вирішити просто за допомогою конструктивного діалогу. Однак, що робити, коли самі чиновники його не бажають? Як розуміти спочатку таку бурхливу реакцію та поливанням брудом громадськості від начальників відділу департаменту в соцмережах, а потім відмовчування іншого начальника відділу на самому заході? Та чи є взагалі сенс громадськості домовлятися з ТАКИМИ чиновниками?!
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2890

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика