ПІДСНІЖНИКИ ДО НОВОГО РОКУ

або як стара казка перетворилась на жахливу реальність сьогодення

Майже 80 років тому Самуїл Маршак написав казку про капризну принцесу, що захотіла підсніжників — до нового року! Але то була просто забаганка зіпсованої дівчинки.
Зараз підсніжники — не забаганка, а дуже великі горші. І допомогають нищити цю красу не чари, а аномально теплі зими.
Але — все по порядку.
27 грудня в Харкові було помічено торгівлю підсніжниками. За дивним збігом обставин, 5 років тому в Києві торгівля підсніжниками також розпочалась 27 грудня.
В січні 2007 року наші київські колеги написали з цього приводу реліз для журналістів. (Повний текст цієї статті). Минуло 5 років, а текст так само актуальний — треба лише замінити назви київських станцій метро на харківські. Як не сумно, але нічого не змінилось. Порушення в галузі торгівлі ранньоквітучими рослинами тривають з року в рік і, судячи з відгуків багатьох природоохоронних організацій, що займаються цією проблемою, практично не скорочуються. Нажаль, ми й досі не маємо свідомої громадської думки про те, що продаж первоцвітів – це злочин...

Першими у нас починають продавати підсніжники з Криму. В залежності від погодних умов — в січні-лютому, або навіть в грудні. Усі види підсніжників, як і багато інших дикоросів, що квітнуть наприкінці зими та на початку весни, занесені до Червоної книги України. Тобто за жодних обставин збір їх в природі та торгівля ними заборонені й повинні каратись законом.
Згідно з чинним законодавством України, за кожен екземпляр червонокнижних рослин передбачається штраф від 9 до 15 грн. Тобто, мінімальний розмір штрафу для торгівця, що має 30-40 букетів по 40-60 квіток — 10800 гривень! Проте, вітчизняні контролюючі органи не лише не борються з порушеннями, а навіть не заряться на таку, здавалось би, «золоту жилу».
Крім того, Закон України «Про рослинний світ», так само як і внутрішні правила торгівлі на ринках Києва та Харкова, забороняє продаж будь-яких дикорослих рослин без відповідного дозволу. І в переходах метро така торгівля заборонена!
Система торгівля первоцвітами складається з декілька ланок. Перша ланка – збір. Він здійснюється місцевими жителями в місцях зростання. Друга ланка – оптовий продаж-1. Зібрані квіти охайно складають в букети та оптом здають перевізникам на вокзалах (наприклад, у Севастополі) в сумках та коробках. Третя ланка – перевезення і оптовий продаж-2. Перевізники доставляють квіти роздрібним торгівцям на залізничні й автовокзали Києва, Харкова та інших міст.
І нарешті, четверта ланка – роздрібна торгівля. Це те, що бачать всі – старенькі бабусі або замурзані дівчатка з кількома букетиками: «В лісі назбирала....». Десь поряд стоїть ящик, з якого час від часу беруть кілька чергових букетиків.
Найсумніше те, що вже багато років поспіль місця продажу первоцвітів в Харкові не змінюються! Та й люди там дуже часто ті ж самі. Ось «торгівельні майданчики», на яких найчастіше продають первоцвіти:

І Категорія імовірності:
1. Перехід «Радянська»-«Історичний Музей».
2. Вихід з «Історичний Музею» під «Градусником».

ІІ Категорія імовірності:
1.Перехід ст. метро «Держпром» на ст.метро «Університет».
2.Ст.метро «Університет», біля буд. №41 по вул. Сумській.
3.Ст. метро «Героїв праці», вихід у бік ринку.
4.Ст.метро «Маршала Жукова».

Весь цей браконьєрський спрут існує на тлі того, що боротись з торгівлею первоцвітами повинні буквально всі, хто компетентний хоч з чимось боротись.
1. Міністерство екології та природних ресурсів України і його територіальні органи: державні екологічні інспекції в областях.
2. Територіальні підрозділи МВС і Служба охорони метрополітену. Існують спеціальні внутрішні документи для співробітників МВС, що зобов’язують їх боротись з торгівлею первоцвітами. Натомість, і без них кожен відповідальний за певну територію міліціонер (територія метрополітену або ділянка вулиці) повинен припиняти «торгівлю з рук у невстановлених місцях», що забороняється ст.160 Адмінкодексу.
3. Окрема розмова про транспортну міліцію, що повинна не припускати оптового перевезення первоцвітів потягами.
4. Адміністрації ринків, згідно норм закону «Про рослинний світ» і Правил торгівлі на ринках, повинні припиняти торігівлю в межах ринків.
5. А ще, між усім, є податкова інспекція. У них теж можна спитати про те, чому вони ігнорують такий потужний несанкціонований бізнес?

ПІДСУМОК: коли ми бачимо факт торгівлі первоцвітами, це значить, що жоден з вищеперелічених органів не виконав своїх контролюючих функцій.

Отже, що можуть зробити пересічні громадяни в цій ситуації?
Перший и дуже важливий крок — НЕ купляти ці квіти. НЕМАЄ ПОПИТУ — НЕ БУДЕ Й ПРОПОЗИЦІЇ!

Даруйте на свята коханим любов, а не вбиту природу.

Олексій Василюк
(заступник голови НЕЦУ)
Ангеліна Русанова
(ЕкГ «Печеніги»)

При размещении материалов ЭкГ "Печенеги" на других ресурсах ссылка на источник обязательна

v:3790

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика