Щодо національного природного парку «Приірпіння та Чернечий ліс»

Президенту України Володимиру Зеленському

Копія: Прем'єр-міністру України Денису Шмигалю

Національні парки створюються не для дерибанів, а задля їх припинення!
Шановні панове!
30 квітня цього року Вчена рада Національного університету біоресурсів та природокористування звернулася до Президента України з неприпустимості створення y Київській області національного природного парку «Приірпіння та Чернечий ліс».
Цінність даної території полягає, перш за все, в її старовікових лісах. 81 вид даної території занесений до Європейського Червоного Списку, 35 - до Червоної книги України, 23 для Київської області є регіонально рідкісними. 6000 га цього лісового масиву були включені до Смарагдової мережі – тож є важливими для збереження біорізноманіття в масштабах всієї Європи.
Оскільки головною причиною повсюдного зникання старовікових лісів є традиційна лісогосподарська діяльність, зберегти природні комплекси Приірпіння - Чернечого лісу можна тільки шляхом їх заповідання.
Вчена ж рада НУБІП виступає проти цього процесу нібито через те, що він розпочатий, щоб роздавати землю під забудову! Незрозуміло, кого персонально Вчена рада НУБІП підозрює в зазіханні на цю територію, але укази про створення національних парків приймаються Президентом України…
Якщо ж казати серйозно, реальність суперечить фантазіям цієї установи – в нинішньому законодавчому полі найкращим захистом природної території від дерибанів є саме отримання нею заповідного статусу. А суперечить, судячи з усього, через те, що до надання з цієї території ділянок під забудову була причетна сама Вчена рада. І неодноразово.
В розвиток такої логіки Вчена рада НУБІП, крім іншого, «просить терміново розглянути ситуацію навколо Боярської лісової дослідної станції щодо отримання об’єктивних висновків з оцінки впливу на довкілля». Наскільки ми можемо зрозуміти, «необ’єктивним» на її погляд, є останній висновок Оцінки впливу на довкілля, яким заплановані у Боярській лісодослідній станції (яка є лісокористувачем даної території) рубки визнані надмірними, необґрунтованими і несумісними зі створенням національного парку. Ми цей Висновок вважаємо цілком обґрунтованим – якщо старовірові ліси будуть знищені, ні про який національний парк мова, звісно, не йтиме!
Володимире Олександровичу! Під час візиту до Харківської області Ви бачили, до чого ведуть необґрунтовані рубки, і чітко зазначили, що наші ліси мають бути збережені.
Збережіть один з найцінніших лісових масивів на Київщині – підтримайте створення національного природного парку «Приірпіння та Чернечий ліс»!

З повагою,
Голова ЕкГ «Печеніги», С. Шапаренко

P.S. Сторінка кампанії за створення НПП «Приірпіння та Чернечий ліс»

v:1265

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика