"Екологічний" фейк: "Аваков - підпалювач лісів".

Після Сєні-моджахеда російська блогосфера породила Арсена-підпалювача. Фантазія ватних пропагандистів дійсно не має меж.
Як нам стало відомо, на сайті із демонстративною назвою nepravda.in.ua (обіцяють "Только правдивые новости России, Украины и всего Мира"…) був опублікований пасквіль Сергія Топка "Харьков в огне. Аваков дал добро", в якому члени Екологічної групи "Печеніги", зокрема, Віталій Затенко, звинувачують Міністра внутрішніх справ в кришуванні ділків, які під виглядом пожеж знищують ліси на Харківщині і в Чорнобильській зоні.
З приводу цього заявляємо, що ніяких інтерв’ю "неправдам" ми не давали, а фактів про причетність А. Авакова до незаконних оборудок лісу ми не маємо.

Цей пост повністю побудований на перекручених фактах із звернення "Припинити винищення лісу Чорнобильського біосферного заповідника!", під яким ми збирали підписи, і відвертій брехні. Наприклад, в зверненні ми посилалися на два телевізійних сюжети про незаконні рубки в Чорнобильському заповіднику - Топко скриншотами з цих сюжетів проілюстрував свій твір (нібито зняті кадри – з Харківської області).


Кадр із сюжету "Зона збагачення" ("Слідство.Інфо") від 22 липня 2016 року "Громадського" телебачення ("Зону збагачення" цілком дивіться тут)

Скриншот з поста Nepravda.in.ua

Адміністрація сайту стверджує, що "Все материалы на данном сайте взяты из открытых источников — имеют обратную ссылку на материал в интернете", - однак жодне з наведених в пості посилань ніякого відношення до нього не має, будь-які посилання на джерела, звідки Топок почерпнув свої "факти", відсутні.
Судячи по бурхливій фантазії, автор чути про лісові пожежі чув, але сам на згарищі не був жодного разу. Так, він вважає, що В. Затенко міг заявити наступне:
"Мы обращались во многие инстанции, предлагали правоохранителям выехать на место, где явно видно, что никакого пожара там не было и в помине. Четко видны следы спила деревьев, все обгорелые пеньки, якобы сгоревших деревьев, одной высоты и имеют ровную поверхность. И поджигали их явно уже после того, как вывезли древесину, причем похоже на каждый пенек плеснули какой-то горючей жидкостью и подожгли, потому что трава вокруг совершенно нормальная, зеленая". Дуже, звісно, схвально, що крім членів нашої організації, ніхто не здатний зрозуміти, що якщо від дерева лишився пеньок - хоч і обпалений – дерево зрубали, а не спалили! І що якщо згоріли тільки пеньки, а лісова підстилка і кущі навколо цілі – то згоріли тільки пеньки! - бо під час лісової пожежі, коли через ліс йде вогняний вал, така вибірковість просто неможлива. Сховати рубку, обпалив пеньки, можна хіба що в хворій фантазії автора пасквіля.
Далі ще один цікавий перл: "в тех районах, где якобы были пожары, в первую очередь на место происшествия выезжают разбираться в вопросе случившегося сотрудники новой полиции, которые потом просто никого не пускают на место пожара". В реальності, якщо згарище більше декількох гектарів, поліції, щоб повністю заблокувати його, треба задіяти особовий склад не одного відділку. І, якщо б Топко це знав, то міг би розукрасити свій опус більш апокаліптичними фантазіями – наприклад, що поки місцеві поліціянти ховають кінці незаконних рубок, їх обязанности обов’язки виконувати нікому, через що в Україні царить кримінальний бєзпрєдєл! А так – усього доступ до незаконних рубки блокують…
Потім – ще круче: "Эколог был среди тех, кто уже ловил "на горячем" министра МВД, в прошлом году, когда пылали леса в зоне отчуждения Чернобыльской АЭС".
Згідно тлумачного словника, "впіймати на гарячому" - "зловити на місці злочину". Аваков, зловлений під час підпалювання лісу – дійсно епічна картина!

Найбільш дивним в цій ситуації є те, що деякі шановні українські ресурси поширили цю ахінею… Дорогі колеги! Перевіряйте, будь ласка, що поширюєте! – хоча б на підставі здорового глузду. Ми не настільки дурні, щоб робити подібні заяви.

З повагою,
Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій, Екологічна група "Печеніги": тел. (066) 387-46-81, pe4enegy@gmail.com

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4746

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика