Керувати Дворічанським національним парком продовжить природоохоронець – Максим Височин!

26 листопада 2015 року претенденти на посаду директора національного природного парку "Дворічанський": його нинішній керівник Максим Височин та наближений до мисливського господарства ДП "Бірюк" засновник ТОВ "Електрум-Харків" і ПП "ДКС" Андрій Пилипчук, - доповіли комісії Мінприроди, як у випадку перемоги вони керуватимуть парком (http://www.ustream.tv/recorded/78523846 - з 45 хвилини 20 секунд).
М. Височин - організатор парку як такого, людина досвідчена, з достатнім досвідом роботи у природоохоронній сфері, відповідною кваліфікацію і твердою позицією в сфері охорони природи - в своєму виступу довів і здатність, і готовність надалі розвивати діяльність вже рідної установи. А його презентація стала єдиною, яку конкурсна комісія відзначила як "дуже цікаву та показову":

Виступ його опонента, А. Пилипчука, був зовсім іншим, він яскраво проілюстрував погляди і наміри цього "лампочкового" барона. Тут варто згадати про зв'язок цього кандидата із сумно відомим угрупованням ДП "Бірюк". Коротко, для тих хто не в курсі: ДП "Бірюк" - нахабні браконьєри з величезним чиновницько-олігархичним дахом, який включає в себе рєгіонала Д. Шенцева, управлінця І. Райніна та заводського директора Суботіна. Ясна річ, що коли нацпарк почав вказувати їм, що робити – вони крім нечуваного тиску у відповідь, вирішили "порєшать" проблему кардинально - поставити керувати парком свою людину.
До виступу Пилипчук підготувався дуже ретельно, і доповідав дуже старанно - як гарний відмінник. Але було помітно, що для філолога за фахом земельна і природоохоронна термінологія: "сінокоси і сіножаті", "зона господарського призначення", проект організації, - це тільки малозрозумілі слова, за якими нічого не стоїть, і тому які, стільки не тужся, все рівно переплутаєш. Більша частина його виступу була приділена тому, які він бачить в Парку проблеми: нібито складним взаємовідносинам Парку із місцевим населенням, реальним земельним проблемам, відсутності Проекту організації території (який, до речі, зараз знаходиться на погодженні в Мінприроди) тощо. Примітно, що звинувачення у конфлікті з місцевими мешканцями: що парк перекопав дороги, що є проблеми з ріллею, що "люди не можуть задовольнити свої земельні права", - майже слово в слово сходяться із звинуваченнями відомого прихильника "бірюков", голови Кам'янської сільради С. Юр'єва, - спростованими М. Височиним.
Перелічені проблеми він пообіцяв вирішити дуже просто: "з усіма договорюся". На додаток, стосовно розвитку Парку, заявив, що "окремі ділянки Парку планує здавати в оренду туристичним організаціям", - але як в умовах природно-заповідної установи це можливо зробити (насправді, ніяк - це заборонено законом), і як це пов’язати з головною метою установи - охороною природних комплексів, пояснити не зміг.
Далі: "Збираюсь залучити до розвитку кошти іноземних банків". - "Що Ви маєте на увазі?" - спитали його. Пилипчук: "У Європі існує певна кількість гранто-фондів, які інвестують у розвиток малих та середніх підприємств в Україні". Тільки вдумайтесь – "у розвиток підприємств". Претендент на посаду директора національного парку не бачить різниці між підприємством і природно-заповідною установою – фактично, між природно-заповідною установою й кіоском з електроприладами.
Цікавими є і його плани стосовно "бірюков": "Запропоную мисливцям розробити проект, який не буде суперечити природоохоронному законодавству"… Досі "бірюки", навпаки, намагалися, щоб плани Парку їхнім не суперечили. І чому з приходом Пилипчука вони раптом змінять свою позицію?..

Отже, природоохоронець, який декілька років успішно керує Дворічанським національним парком, або ділок із сумнівними бізнес-зв'язками, що не розуміється в охороні природи, і бачить в національному парку тривіальне підприємство?
Мінприроди зробило вибір на користь природоохоронця!

Переможцем конкурсного відбору на заміщення вакантної посади директора національного природного парку "Дворічанський" визначений Максим Височин!
Це – перша суттєва перемога природоохоронців в протистоянні з "бірюками", і за неї слід подякувати:
Мінприроди – за принципову позицію в цьому кадровому питанні,
а активістів – за підтримку Максима! Подякувати всім, хто направив до міністерства вимоги не призначати лобіста "бірюков" директором Дворічанського національного парку!

З повагою, С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги".

v:5041

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика