Кліматичний марш в Харкові

Глобальні зміни клімату вчені прогнозували з кінця
80-х років, але до них мало хто дослухався.
Останні п’ять-шість років ці зміни відбуваються вже наочно, але більшість з нас продовжує заплющувати на це очі. Підвищення середньої річної температури, яке відбувається зараз, збільшення кількості екстремальних погодних явищ (ураганів, великих снігопадів, повеней, ливнів) – ці, за свідченням кліматологів, наслідки глобальних змін клімату, - вже відбуваються в Україні.
Вже декілька років тому траплялися випадки, коли села конфліктували із сусідами за воду: коли одне з них підпружувало ріку, щоб отримали більше води для своїх потреб, селам нижче за течією влітку її не вистачало. Цього року ця проблема стала ще гострішою – води по Україні не вистачало глобально, і енергетики для своїх нужд повністю перехоплювали її греблями водосховищ, доводячи річки нижче їх гребель майже до повного висихання…

Більшість з нас на це намагається не звертати уваги: "Якось минеться…". А ще гірше – що на це не звертає уваги і уряд. Кожного літа, потерпаючи від рекордної спеки, коли смертність серед гіпертоніків різко зростає, ми думаємо, "що минеться"… В сухі, як цього року, осені, коли через відсутність дощів посохли озимі – "минеться…". Коли бачимо, як, не витримуючи спеки, влітку сохнуть донедавна звичайні наші дерева – берези, клени, рябини – "минеться"… - а, наприклад, мерія Берліну виділила мільярд на заміну в місті дерев на більш посухостійкі!
На жаль, не минеться! За деякими прогнозами, в перспективі Україну чекає поява пустель і напівпустель…




Щоб отримати зерно, потрібно затратити
енергію тільки на його вирощування. Щоб
отримати м'ясо - на вирощування самої тварини
і рослин, якими воно живилося. Тому
енергетичні витрати в трваринництві більші,
ніж в рослинництві, і тому тваринництво
негативніше впливає на клімат.























Ліси мають надзвичайний вплив на формування
комфортного для людини клімату.


Більшість кліматичних проблем виникли через
небажання бізнесу поступатися прибутком.

















На щастя, є люди, які це розуміють. Саме ці активісти, щоб привернути увагу і громадян, і урядів, сьогодні провели по усьому світу кліматичні марші. Проводяться вони тому, що 30 листопада на самміті в Парижі світові лідери почнуть переговори щодо підписання нової кліматичної угоди – і своїми акціями активісти хочуть показати їм, що вона є вкрай необхідною.

Зміни клімату почалися, і припинити їх людство вже не може – цей шанс був упущений декілька років тому. Ми можемо тільки пом’якшити їх. Відбуваються ці зміни через накопичення в атмосфері вуглекислого газу – і тому щоб зменшити їх, треба, щоб менше його викидали: менше спалювали палива, економити енергію, переходили на джерела енергії, які спалювання палива не потребують – вітрову чи сонячну – тощо. А ще – не руйнували клімат іншими засобами – зберігали водоохоронні зони, ліси, насаджували дерева в містах. Адже саме водойми і ліси завжди формували наш клімат…
Докладніше про це – на сайті організаторів Маршу.


С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги".

v:856

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика